Casa / Ceramic Capacitors / AC0402KRX7R9BB821
minImg
AC0402KRX7R9BB821
YAGEO
Prodotto No:
AC0402KRX7R9BB821
Descrizione:
CAP CER 820PF 50V X7R 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Series AC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 820 pF