Casa / Ceramic Capacitors / AC0603KRX7R8BB474
minImg
AC0603KRX7R8BB474
YAGEO
Prodotto No:
AC0603KRX7R8BB474
Descrizione:
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0603
In magazzino : 6970
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 0.47 µF