Casa / Ceramic Capacitors / AC0603KRX7R9BB124
minImg
AC0603KRX7R9BB124
YAGEO
Prodotto No:
AC0603KRX7R9BB124
Descrizione:
CAP CER 0.12UF 50V X7R 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 0.12 µF