AC0612FR-07200RL
YAGEO
Prodotto No:
AC0612FR-07200RL
Produttore:
YAGEO
Pacchetto:
0612
Descrizione:
RES 200 OHM 1% 3/4W 0612
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings AEC-Q200
Resistance 200 Ohms
Series AC
Power (Watts) 0.75W, 3/4W