AC0612JPNPO9BN331
YAGEO
Prodotto No:
AC0612JPNPO9BN331
Pacchetto:
0612 (1632 Metric)
Descrizione:
CAP ARRAY 330PF 50V C0G/NP0 0612
Guida per l'utente
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50 V
Number of Capacitors 4
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Supplier Device Package 0612 (1632 Metric)
Ratings AEC-Q200
Series AC
Package / Case 0612 (1632 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 330pF