AC0612JR-0712RL
YAGEO
Prodotto No:
AC0612JR-0712RL
Descrizione:
RES 12 OHM 5% 3/4W 0612
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 12 Ohms
Series AC
Power (Watts) 0.75W, 3/4W