Casa / Ceramic Capacitors / AC0612KRX7R9BB471
minImg
AC0612KRX7R9BB471
YAGEO
Prodotto No:
AC0612KRX7R9BB471
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
CAP CER 470PF 50V X7R 0612
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.031" (0.80mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series AC
Package / Case 0612 (1632 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 470 pF