Casa / Ceramic Capacitors / AC0805JRNPO0BN102
minImg
AC0805JRNPO0BN102
YAGEO
Prodotto No:
AC0805JRNPO0BN102
Descrizione:
CAP CER 1000PF 100V C0G/NPO 0805
In magazzino : 1828
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 1000 pF