Casa / Ceramic Capacitors / AC0805JRNPO0BN820
minImg
AC0805JRNPO0BN820
YAGEO
Prodotto No:
AC0805JRNPO0BN820
Descrizione:
CAP CER 82PF 100V C0G/NPO 0805
In magazzino : 4000
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 82 pF