Casa / Ceramic Capacitors / AC1206JRNPOBBN151
minImg
AC1206JRNPOBBN151
YAGEO
Prodotto No:
AC1206JRNPOBBN151
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
CAP CER 150PF 500V C0G/NPO 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series AC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 150 pF