Casa / Ceramic Capacitors / AC1206KRX7R0BB473
minImg
AC1206KRX7R0BB473
YAGEO
Prodotto No:
AC1206KRX7R0BB473
Descrizione:
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 0.047 µF