ADCR-S03R0SA605QB
Abracon LLC
Prodotto No:
ADCR-S03R0SA605QB
Produttore:
Abracon LLC
Descrizione:
CAPACITOR 6F 3V TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance -10%, +30%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 75mOhm
Series ADCR-S03R0S
Package / Case Radial, Can
Mfr Abracon LLC
Capacitance 6 F