ADCR-T02R7SA605MB
Abracon LLC
Prodotto No:
ADCR-T02R7SA605MB
Descrizione:
CAPACITOR 6F 2.7V TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.7 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 75mOhm
Series ADCR-T02R7S
Package / Case Radial, Can
Mfr Abracon LLC
Capacitance 6 F