AF0402FR-0711K8L
YAGEO
Prodotto No:
AF0402FR-0711K8L
Produttore:
YAGEO
Pacchetto:
0402
Descrizione:
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/16W 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 11.8 kOhms
Series AF
Power (Watts) 0.063W, 1/16W