Casa / Single Diodes / AGP15-400HE3/54
minImg
AGP15-400HE3/54
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
AGP15-400HE3/54
Pacchetto:
DO-204AC (DO-15)
Descrizione:
DIODE AVAL 400V 1.5A DO204AC
Guida per l'utente
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 2 µs
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-204AC (DO-15)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 400 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Technology Avalanche
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 1.5 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 1.5A