AHP500JB-1R3
YAGEO
Prodotto No:
AHP500JB-1R3
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
RESISTOR CHASSIS MOUNT 1.3 OHM 5
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.358" (9.10mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.591" L x 0.650" W (15.00mm x 16.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 1.3 Ohms
Series AHP
Power (Watts) 5W