AICC-02-221K-T
Abracon LLC
Prodotto No:
AICC-02-221K-T
Produttore:
Abracon LLC
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
IND 220UH 0.13A 9500M
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 60 @ 796kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 130 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.245" L (2.80mm x 6.22mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 9.5Ohm Max
Inductance 220 µH
Series AICC-02
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 4MHz