AICC-02-330K-T
Abracon LLC
Prodotto No:
AICC-02-330K-T
Produttore:
Abracon LLC
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
IND 33UH 0.255A 1700M
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 255 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.245" L (2.80mm x 6.22mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.7Ohm Max
Inductance 33 µH
Series AICC-02
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 10MHz