Casa / Fixed Inductors / AIMC-0201-1N8S-T
minImg
AIMC-0201-1N8S-T
Abracon LLC
Prodotto No:
AIMC-0201-1N8S-T
Produttore:
Abracon LLC
Pacchetto:
0201 (0603 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 1.8NH 300MA 270MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 4 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 270mOhm Max
Inductance 1.8 nH
Series AIMC-0201
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 10GHz