Casa / Fixed Inductors / AIMC-0402HQ-2N4C-T
minImg
AIMC-0402HQ-2N4C-T
Abracon LLC
Prodotto No:
AIMC-0402HQ-2N4C-T
Produttore:
Abracon LLC
Pacchetto:
0402 (1005 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 2.4NH 800MA 70MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 20 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Inductance 2.4 nH
Series AIMC-0402HQ
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz