Casa / Fixed Inductors / AIMC-0603-27NJ-T
minImg
AIMC-0603-27NJ-T
Abracon LLC
Prodotto No:
AIMC-0603-27NJ-T
Pacchetto:
0603 (1608 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 27NH 300MA 450MOHM SMD
In magazzino : 195
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 12 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 450mOhm Max
Inductance 27 nH
Series AIMC-0603
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.5GHz