Casa / Fixed Inductors / AIML-0805-220K-T
minImg
AIML-0805-220K-T
Abracon LLC
Prodotto No:
AIML-0805-220K-T
Produttore:
Abracon LLC
Pacchetto:
0805 (2012 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 22UH 5MA 1.1 OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 40 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 5 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
Inductance 22 µH
Series AIML-0805
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 16MHz