Casa / Fixed Inductors / AIML-1206-R047M-T
minImg
AIML-1206-R047M-T
Abracon LLC
Prodotto No:
AIML-1206-R047M-T
Pacchetto:
1206
Descrizione:
FIXED IND 47NH 300MA 150MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 30 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 47 nH
Series AIML-1206
Type Multilayer
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Frequency - Self Resonant 400MHz