Casa / Fixed Inductors / AISC-0402-47NJ-T
minImg
AISC-0402-47NJ-T
Abracon LLC
Prodotto No:
AISC-0402-47NJ-T
Produttore:
Abracon LLC
Pacchetto:
0402 (1005 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 47NH 150MA 750MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 20 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 750mOhm Max
Inductance 47 nH
Series AISC-0402
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.1GHz