Casa / Fixed Inductors / AISC-0402-82NJ-T
minImg
AISC-0402-82NJ-T
Abracon LLC
Prodotto No:
AISC-0402-82NJ-T
Pacchetto:
0402
Descrizione:
FIXED IND 8.2NH 100MA 1550 MOHM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 25 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.55Ohm Max
Inductance 82 nH
Series AISC-0402
Type Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.62GHz