Casa / Fixed Inductors / AISC-0402-8N2G-T
minImg
AISC-0402-8N2G-T
Abracon LLC
Prodotto No:
AISC-0402-8N2G-T
Produttore:
Abracon LLC
Pacchetto:
0402 (1005 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 8.2NH 680MA 100MOHM SM
In magazzino : 7774
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 25 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 680 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 8.2 nH
Series AISC-0402
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.4GHz