Casa / Fixed Inductors / AISC-0603-R072G-T
minImg
AISC-0603-R072G-T
Abracon LLC
Prodotto No:
AISC-0603-R072G-T
Descrizione:
FIXED IND 72NH 320MA 430MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 150 MHz
Q @ Freq 34 @ 150MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 320 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 430mOhm Max
Inductance 72 nH
Series AISC-0603
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2.1GHz