Casa / Fixed Inductors / AISC-0603-R082J-T
minImg
AISC-0603-R082J-T
Abracon LLC
Prodotto No:
AISC-0603-R082J-T
Descrizione:
FIXED IND 82NH 300MA 500MOHM SMD
In magazzino : 2767
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 150 MHz
Q @ Freq 34 @ 150MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 500mOhm Max
Inductance 82 nH
Series AISC-0603
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2GHz