Casa / Fixed Inductors / AISC-0805-R047G-T
minImg
AISC-0805-R047G-T
Abracon LLC
Prodotto No:
AISC-0805-R047G-T
Produttore:
Abracon LLC
Pacchetto:
0805
Descrizione:
FIXED IND 47NH 500MA 310MOHM SMD
In magazzino : 1259
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 200 MHz
Q @ Freq 50 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 310mOhm Max
Inductance 47 nH
Series AISC-0805
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.6GHz