Casa / Fixed Inductors / AISC-1008-3R9G-T
minImg
AISC-1008-3R9G-T
Abracon LLC
Prodotto No:
AISC-1008-3R9G-T
Produttore:
Abracon LLC
Pacchetto:
1008 (2520 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 3.9UH 260MA 3.6OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 17 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.090" (2.29mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 260 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.6Ohm Max
Inductance 3.9 µH
Series AISC-1008
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 60MHz