Casa / Fixed Inductors / AISM-1008-2R7J-T
minImg
AISM-1008-2R7J-T
Abracon LLC
Prodotto No:
AISM-1008-2R7J-T
Produttore:
Abracon LLC
Pacchetto:
1008
Descrizione:
IND 2.7UH 0.195A 1700M
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 195 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.7Ohm Max
Inductance 2.7 µH
Series AISM-1008
Type Molded
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 70MHz