Casa / Fixed Inductors / AISM-1812-680K-T
minImg
AISM-1812-680K-T
Abracon LLC
Prodotto No:
AISM-1812-680K-T
Produttore:
Abracon LLC
Pacchetto:
1812
Descrizione:
FIXED IND 68UH 130MA 6 OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 130 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6Ohm Max
Inductance 68 µH
Series AISM-1812
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 9MHz