AIUR-03-1R5M
Abracon LLC
Prodotto No:
AIUR-03-1R5M
Descrizione:
FIXED IND 1.5UH 3.3A 16 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 8.5A
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 20 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 16mOhm Max
Inductance 1.5 µH
Series AIUR-03
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 130MHz