Casa / TVS Diodes / AOZ8S305BLS-24
minImg
AOZ8S305BLS-24
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Prodotto No:
AOZ8S305BLS-24
Pacchetto:
2-WLCSP (0.6x0.3)
Descrizione:
1 CH 24V BIDIRECTIONAL 0.5PF TVS
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 20A (8/20µs)
Applications USB
Capacitance @ Frequency 0.5pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 27V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 140W
Product Status Active
Supplier Device Package 2-WLCSP (0.6x0.3)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 5.3V (Typ)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V (Max)