Casa / IGBT Modules / APTGF15H120T1G
minImg
APTGF15H120T1G
Microsemi Corporation
Prodotto No:
APTGF15H120T1G
Pacchetto:
SP1
Descrizione:
IGBT MODULE 1200V 25A 140W SP1
Guida per l'utente
Operating Temperature -
NTC Thermistor Yes
Configuration Full Bridge Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 25 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 1 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package SP1
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.7V @ 15V, 15A
Package / Case SP1
Power - Max 140 W