Casa / IGBT Modules / APTGLQ75H120T3G
minImg
APTGLQ75H120T3G
Microchip Technology
Prodotto No:
APTGLQ75H120T3G
Pacchetto:
SP1
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT MODULE 1200V 130A 385W SP1
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Full Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 130 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 4.4 nF @ 25 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package SP1
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.4V @ 15V, 75A
Package / Case SP1
Power - Max 385 W