Casa / IGBT Modules / APTGT200DH120G
minImg
APTGT200DH120G
Microchip Technology
Prodotto No:
APTGT200DH120G
Pacchetto:
SP6
Descrizione:
IGBT MODULE 1200V 280A 890W SP6
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Asymmetrical Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 280 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 14 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package SP6
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 200A
Package / Case SP6
Power - Max 890 W