Casa / IGBT Modules / APTGT200SK170D3G
minImg
APTGT200SK170D3G
Microsemi Corporation
Prodotto No:
APTGT200SK170D3G
Pacchetto:
D3
Descrizione:
IGBT MODULE 1700V 400A 1250W D3
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 400 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 17 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Supplier Device Package D3
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.4V @ 15V, 200A
Package / Case D-3 Module
Power - Max 1250 W
Mfr Microsemi Corporation
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA