Casa / IGBT Modules / APTGT75SK120T1G
minImg
APTGT75SK120T1G
Microsemi Corporation
Prodotto No:
APTGT75SK120T1G
Pacchetto:
SP1
Descrizione:
IGBT MODULE 1200V 110A 357W SP1
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 110 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 5.34 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package SP1
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 75A
Package / Case SP1
Power - Max 357 W