Casa / IGBT Modules / APTGTQ200SK65T3G
minImg
APTGTQ200SK65T3G
Microchip Technology
Prodotto No:
APTGTQ200SK65T3G
Pacchetto:
SP3F
Descrizione:
IGBT MODULE 650V 200A 483W SP3F
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Buck Chopper
Current - Collector (Ic) (Max) 200 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 12 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Supplier Device Package SP3F
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.2V @ 15V, 200A
Package / Case Module
Power - Max 483 W