Casa / IGBT Modules / APTGV25H120T3G
minImg
APTGV25H120T3G
Microsemi Corporation
Prodotto No:
APTGV25H120T3G
Pacchetto:
SP3
Descrizione:
IGBT MODULE 1200V 40A 156W SP3
Guida per l'utente
Operating Temperature -
NTC Thermistor Yes
Configuration Full Bridge Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 40 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 1.8 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package SP3
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 25A
Package / Case SP3
Power - Max 156 W