AT0402DRE071K74L
YAGEO
Prodotto No:
AT0402DRE071K74L
Descrizione:
RES SMD 1.74KOHM 0.5% 1/16W 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.74 kOhms
Series AT
Power (Watts) 0.063W, 1/16W