Casa / Fixed Inductors / ATFC-0201-8N2G-T
minImg
ATFC-0201-8N2G-T
Abracon LLC
Prodotto No:
ATFC-0201-8N2G-T
Pacchetto:
0201 (0603 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 8.2NH 110MA 3 OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 8 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 110 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3Ohm Max
Inductance 8.2 nH
Series ATFC-0201
Type Thin Film
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 3GHz