Casa / Fixed Inductors / ATFC-0201HQ-2N3B-T
minImg
ATFC-0201HQ-2N3B-T
Abracon LLC
Prodotto No:
ATFC-0201HQ-2N3B-T
Pacchetto:
0201 (0603 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 2.3NH 500MA 200MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 2.3 nH
Series ATFC-0201HQ
Type Thin Film
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz