Casa / Fixed Inductors / ATFC-0402-3N9B-T
minImg
ATFC-0402-3N9B-T
Abracon LLC
Prodotto No:
ATFC-0402-3N9B-T
Pacchetto:
0402 (1005 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 3.9NH 340MA 550MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 13 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 340 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 550mOhm Max
Inductance 3.9 nH
Series ATFC-0402
Type Thin Film
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz