AZ21501P-1AH-24D
American Zettler
Prodotto No:
AZ21501P-1AH-24D
Descrizione:
50A POWER RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 37.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 640 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ21501P
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC