AZ2700-1A-220ATWF
American Zettler
Prodotto No:
AZ2700-1A-220ATWF
Produttore:
American Zettler
Descrizione:
30A POWER RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Switching Voltage 400VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 10 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 22 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 33 VAC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ2700
Operate Time 30 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 220VAC
Must Operate Voltage 176 VAC