AZ2700-1A-24AW
American Zettler
Prodotto No:
AZ2700-1A-24AW
Produttore:
American Zettler
Descrizione:
30A POWER RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 400VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 80 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 300 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 3.6 VAC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series AZ2700
Operate Time 30 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 24VAC
Must Operate Voltage 19.2 VAC