AZ2700-2A-120ATWF
American Zettler
Prodotto No:
AZ2700-2A-120ATWF
Descrizione:
30A POWER RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Switching Voltage 400VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 23 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 5.217 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 18 VAC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Coil Insulation Class F
Series AZ2700
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 96 VAC