AZ2701-1A-120ATWF
American Zettler
Prodotto No:
AZ2701-1A-120ATWF
Descrizione:
30A POWER RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Switching Voltage 400VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 23 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 5.217 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 18 VAC
Coil Insulation Class F
Series AZ2701
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 96 VAC